Coaching
Źródeł coachingu upatruje się w sporcie. Ludzie pytani kim jest coach najczęściej odpowiadają, że to trener. Mają na myśli kogoś, kto pracuje z ludźmi by rozwinąć ich umiejętności.
Powstanie coachingu przypisuje się wydaniu książki „The inner game of tennis” Timothyego Gallwey`a. Autor, który jest zawodowym trenerem tenisa opisał swoje obserwacje i opracowane przez siebie strategie. Wykazał, iż u graczy w trakcie zawodów można zauważyć dwa rodzaje pojedynku – pierwszy związany z poziomem umiejętności i technik tenisowych, oraz drugi równie ważny odbywający się w umysłach graczy i rzutujący na efekty gry. Ten wewnętrzny pojedynek (wewnętrzna gra) dotyczy poczucia pewności siebie, nastawienia, wiary w swoje możliwości, motywacji, przekonań dotyczących siebie i przeciwnika itp. Wykazał również, że zajmując się tym obszarem można zapewnić zawodnikom znacznie szybsze i trwalsze efekty oraz większe sukcesy niż tylko trenując technikę gry.
Po dużym sukcesie książki Gallwaya, koncepcje w niej zawarte rozpowszechniły się w innych dziedzinach i ewaluowały. Obecnie coaching cieszy się sporą popularnością, świadomość społeczna tego czym jest wzrasta, coraz więcej osób decyduje się na odbycie własnego procesu coachingowego i ceni sobie uzyskane dzięki niemu efekty.
Zadaniem coachingu jest rozwój i uwolnienie osobistego potencjału Klienta. Indywidualne szkolenia powodują, że Klienci wznoszą się ponad stare, utarte schematy myślowe i otwierają na nowe perspektywy. Dzięki otwartości umysłu są w stanie osiągnąć znacznie więcej oraz przeskoczyć ograniczające ich dotąd bariery. Uwalniając swój potencjał zaczynają realizować siebie samych i odczuwać większe spełnienie, satysfakcję i poczucie szczęścia. Cele pracy coachingowej Klienci określają sami, wierzymy, że każdy z nas wie co jest dla niego najlepsze i posiada niezbędny potencjał by zrealizować swoje zamiary. Jako coachowie, jedynie towarzyszymy naszym Klientom w drodze do realizacji ich celów i wprowadzania zmian.
Coaching indywidualny
Podejście personalne jest intensywną i korzystną formą rozwoju.
Coaching dla firm
Coaching jest uznawany obecnie za najszybszą i najefektywniejszą formę rozwoju.
Idea coachingu
Źródeł coachingu upatruje się w sporcie. Ludzie pytani kim jest coach najczęściej odpowiadają, że to trener.