Team Building

Szkolenie typu Team Building ma na celu poprawę funkcjonowania poszczególnych osób w pracy zespołowej. Prowadzone jest w sposób aktywny i wymaga zaangażowania uczestników. Przekłada się pozytywnie na funkcjonowanie w grupie i przyjmowanie odpowiedzialności za swoje działania. Poprawia atmosferę pracy i korzystnie wpływa zarówno na jednostkę jak i cały zespół. Może być prowadzone w różny sposób, w powiązaniu z różnymi grami, zadaniami czy dyscyplinami sportu. Poniżej dla przykładu prezentujemy jedną z naszych ulubionych form tego typu szkolenia powiązaną z żeglarstwem.

Żeglarstwo to sport zespołowy, który ze względu na swoją specyfikę pozwala, a nawet wręcz zmusza do szybkiego przełamywania barier oraz integracji zespołu poprzez wspólną pracę na jachcie. Aby osiągnąć cel: zwycięstwo w regatach, konieczny jest szybki jacht oraz zgrana załoga będąca precyzyjną maszyną, w której każdy element ma bezpośredni wpływ na końcowy sukces lub porażkę. W tej dziedzinie sukcesy odnosi się poprzez szybkie, jednoznaczne i właściwe decyzje oraz ich bezwzględną i precyzyjną realizację. Podobnie jest w firmie. Aby odniosła sukces, wszyscy pracownicy muszą grać w jednej drużynie mając jeden jasno nakreślony cel.

Umiejętność współdziałania i organizacji, komunikacji i kierowania zespołem, otwartość i szybkość działania, zaufanie i poleganie na sobie, to wartości cenione zarówno na pokładzie jachtu, jak i w działalności biznesowej. Z tego powodu żeglarstwo jest idealną formą integracji pracowników, budowania zespołów, uczy współdziałania i odpowiedzialności oraz wpływa korzystnie na procesy komunikacyjne. Ponadto gwarantuje niezapomniane wrażenia, odrywa od codziennej rutyny oraz daje niezwykłą okazję obcowania z przyrodą i żywiołami – wodą i wiatrem.


WSTECZ

Kontakt

Quality Coaching

ul. Lanca 3/5
10-528 Olsztyn
tel. 790 474 185
email: biuro@quality-coaching.pl

Newsletter wypisz się

Artykuły

© 2011 Wszelkie Prawa zastrzeżone. Szkolenia Olsztyn - Coaching Olsztyn - Coach Olsztyn. Projekt i wykonanie: Artneo.pl Artneo