Kim jest coach

Coach to osoba towarzysząca w procesie zmiany. Coaching to asysta w Twoich działaniach. Coach jako niezależna, obiektywna osoba patrząca z boku oświetla rewiry, do których samemu nie zajrzysz. Stwarza warunki dla nowych doświadczeń i weryfikacji dotychczasowych przekonań i poglądów, tak aby Klient mógł poszerzyć swoje horyzonty, a dzięki temu zwiększyć możliwości w wybranej dziedzinie. Coach pomaga Klientowi w osiągnięciu zamierzonych celów na wybranych płaszczyznach.

Coach podąża za klientem i jego potrzebami, wspiera w pokonywaniu trudności, pozwala uwierzyć w siebie i swoje możliwości, stwarza płaszczyznę dla nowych doświadczeń, dzięki czemu klient nabywa nowe umiejętności i kompetencje, a w efekcie zyskuje większy komfort w danym obszarze.

Coach pomaga klientowi w osiągnięciu osobistych sukcesów i osiągnięciu rezultatów upragnionych przez klienta w życiu osobistym i zawodowym. Coaching zapewnia to, że klient może dać z siebie to, co najlepsze, uczyć się i rozwijać w taki sposób, w jaki chce.


Coachowie ICC (International Coaching Community):

  • Poprzez wspólną filozofię coachingu i mówienie tym samym językiem o kwestiach związanych z coachingiem tworzą wspólnotę z coachami na całym świecie.

  • Pomagają jednostkom i organizacjom rozwijać się szybciej i osiągać bardziej zadowalające rezultaty.

  • Koncentrują się na pracy z celami jakie wybrał klient. Dostosowują coaching do indywidualnych potrzeb klientów.

  • Koncentrują się na wartościach klientów i pomagają im żyć zgodnie z wartościami w czasie osiągania celów. Coach pomaga spojrzeć klientom z nowej perspektywy.

  • Pomagają odnaleźć klientowi jego własne zasoby i strategie. Coach zna pytania, klient zna odpowiedzi. Klient wykonuje działania związane z osiąganiem celów. Coach występuje jako zasób klienta.

  • Nawiązują dobre relacje z klientami i zdobywają ich zaufanie.

  • Wyznaczają zadania, które mają pomóc klientowi w osiąganiu jego celów, pokonywaniu dostrzeżonych ograniczeń i weryfikowaniu ich przekonań na temat świata, innych ludzi i siebie.


WSTECZ

Kontakt

Quality Coaching

ul. Lanca 3/5
10-528 Olsztyn
tel. 790 474 185
email: biuro@quality-coaching.pl

Newsletter wypisz się

Artykuły

© 2011 Wszelkie Prawa zastrzeżone. Szkolenia Olsztyn - Coaching Olsztyn - Coach Olsztyn. Projekt i wykonanie: Artneo.pl Artneo